Aktualności
Plan Lekcji
Konsultacje
Patron
Hymn Szkoły
Samorząd Szkolny
Biblioteka i MCI
Świetlica
Klasa 3
Galeria Zdjęć
Pierwsza szkoła
w Komorowicach Śląskich
powstała w 1922 roku.
Następną była Szkoła
Podstawowa nr 30
utworzona w 1936 roku.
Rok Szkolny 2009/2010
Rok Szkolny 2008/2009
Rok Szkolny 2007/2008
Rok Szkolny 2006/2007
Strona Główna
Opieka Nad Stroną
ROK SZKOLNY 2006/2007

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2006/2007

21 czerwca 2007r. w Gimnazjum nr 14 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Dzień wcześniej absolwenci naszego Gimnazjum odbierali nagrody i wyróżnienia za swoją pracę. Pani Dyrektor B. Beniowska wręczała dyplomy, oraz nagrody książkowe osobą, które przez trzy lata promowały naszą szkołę. Absolwentką, która osiągnęła w tym roku najwyższą średnią jest Dominika Lichy z klasy IIIa. Jej wynik to 5.6. Natomiast Medal Jana Pawła II w tym roku otrzymał Mateusz Nowak z klasy IIIa.

Medal Jana Pawła II

Od roku 2005 po raz pierwszy przyznano nagrodę specjalną w postaci medalu Jana Pawła II uczniom, którzy w szczególny sposób promowali nasze gimnazjum w regionie i całym kraju. Należą do nich:

w 2005 r. - Joanna Duraj
w 2006 r. - Aleksandra Komorek
w 2007 r. - Mateusz Nowak

Wypłyń na głębię

4 czerwca 2007 roku uczniowie naszego gimnazjum rozpoczęli rejs rzeką
Wisłą do Gdańska w ramach programu "Wypłyń na głębię".
Więcej informacji o zakończonej przygodzie znajdziecie tutaj.

Dzień Sportu

30 maja 2007 roku w naszym Gimnazjum odbył się Dzień Sportu. Klasy rywalizowały ze sobą w poszczególnych grupach wiekowych. Konkurencje jak zwykle wymyślili nasi wspaniali nauczyciele wychowania fizycznego. Zabawa była wspaniała. Wszystkim dopisywały humory i chęć walki. Nawet wychowawcy poszczególnych klas brali udział w zmaganiach sportowych. Najlepsi otrzymali puchary i dyplomy. Za rok znowu będziemy zmagać się w konkurencjach sportowych.

Egzaminy gimnazjalne klas III

24 i 25 kwietnia 2007 roku w naszym Gimnazjum odbywały się egzaminy klas III. Pierwszego dnia uczniowie pisali test humanistyczny, a drugiego test matematyczno-przyrodniczy. Przez cały okres nauki starali się wszyscy jak najlepiej przygotować do egzaminu. Wszyscy trzymamy za naszych kolegów kciuki i życzymy aby jak najlepiej wypadli na egzaminach, co pozwoli im dostać się do ich wymarzonych szkół. Wśród naszych trzecioklasistów mamy dwóch szczęśliwców, którzy są zwolnieni z egzaminów.:

Mateusz Nowak z klasy IIIa nie pisze obydwóch testów, gdyż jest laureatem konkursu z historii oraz geografii.

Joanna Filipek z klasy IIIc nie pisze testu matematyczno-przyrodniczego, ponieważ jest laureatką konkursu z geografii.

Wielkanoc

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Administracji oraz Uczniom i ich Rodzicom zdrowych, spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka oraz mokrego Dyngusa.

Rocznica śmierci Jana Pawła II

2 kwietnia obchodziliśmy drugą rocznicę śmierci naszego Patrona Jana Pawła II. Z tej okazji cała społeczność Gimnazjum nr 14 wraz z Pocztem Sztandarowym uczestniczyła w uroczystej Mszy Świętej. Wysłuchaliśmy pięknego kazania oraz modliliśmy się za rychłą i szybką beatyfikację Jana Pawła II. Na koniec nabożeństwa wszyscy zaśpiewaliśmy ukochaną przez naszego Ojca Świętego "Barkę".

Przedstawienie grupy teatralnej "Metamorfoza"

W dniu 1 lutego 2007 r. Koło teatralne "Metamorfozy" przedstawiło w atrium teatralnym "Żarty wigilijne" przygotowane przez młodszą grupę składającą się z uczniów klas pierwszych i drugich naszego gimnazjum. Publiczność tworzyli uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 29. Odbyły się dwa przedstawienia dopołudniowe i jedno popołudniowe, na które zaproszeni byli rodzice, przyjaciele i znajomi. Dzień wcześniej przedstawienie zobaczyli uczniowie naszej szkoły na sali gimnastycznej. Młodzi aktorzy grali wspaniale i wykazali się profesjonalizmem. W ten sposób owocowała ciężka praca, warsztaty teatralne w Teatrze Polskim i spotkania z prawdziwymi aktorami.

Uczniowie pracowali pod opieką p. Ewy Miszczak i p. Aleksandry Pacek.

Ogólnopolski konkurs historyczny "Krąg"

Jak co roku tradycyjnie uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w konkursie wiedzy historycznej "Krąg". Pytania dotyczyły historii Polski na tle wydarzeń europejskich, Unii Europejskiej oraz regionu, w którym mieszkamy. Pytania były zaskakujące i dosyć trudne. Nasze prace zostały wysłane do Warszawy gdzie będą oceniane i mamy nadzieję, że zdobędziemy ciekawe nagrody i wysokie miejsca. W tym roku w konkursie wystartowało 13 osób.

Wszystkim życzymy powodzenia. Wyniki w kwietniu.

Kiermasz świąteczny

16 grudnia 2006 roku uczniowie Gimnazjum nr 14 im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej zorganizowali świąteczny kiermasz, na którym sprzedawali wykonane przez siebie prace. Tego dnia spotkaliśmy się w Atrium gdzie mieszkańcy Komorowic mogli zakupić wspaniałe anioły oraz ozdoby świąteczne. Uczennice klasy 3A wykonały przepiękną biżuterię z wcześniej zakupionych kamieni. Na kiermaszu znalazły się również słodkości, a dokładnie pierniczki przygotowane przez Panią Barbarę Pietrusiak. Cały kiermasz młodzieży pomogły przygotować Panie Aleksandra Pacek i Ewa Miszczak. Jak co roku nie zawiedli nas mieszkańcy Komorowic i ochoczo oraz bardzo hojnie wspomogli naszą szkołę. Wszystkim gorąco i serdecznie dziękujemy.

Święta Bożego Narodzenia

"Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gwiazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie."

C.K. Norwid.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku pragniemy
złożyć Dyrekcji Gimnazjum, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Administracji
oraz wszystkim Uczniom i ich Rodzicom życzenia zdrowia, szczęścia oraz
wszelkiej pomyślności i wielu łask od Bożego Dzieciątka.

Wigilijki klasowe

"Gdy kochasz - jest Boże Narodzenie"
Ks. Jan Twardowski.

22 grudnia 2006 roku w naszym gimnazjum odbyły się spotkania uczniów w grupach wiekowych z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Każda klasa przygotowała krótką prezentację, którą następnie przedstawiała przed swoją grupą wiekową. Klasy pierwsze przygotowały kolędy oraz życzenia świąteczne. Pierwszoklasiści brali udział w konkursie na najdłuższy łańcuch choinkowy. Wśród klas pierwszych najlepsi okazali się uczniowie IC i ID. Z kolei klasy drugie przygotowały prezentację zwyczajów świątecznych w wybranych krajach europejskich. Najciekawiej według jury zrobiła to klasa IIC i to oni otrzymali pierwsze miejsce oraz słodki prezent. Po prezentacjach uczniowie klasy IIB i klasy IID przedstawili widowisko słowno muzyczne pt. "Polska Wigilia". Klasy III podczas spotkania w swojej grupie wiekowej przedstawiały i śpiewały najpiękniejsze polskie kolędy. Wśród klas trzecich najlepszą okazała się IIIC. Spotkania w grupach wiekowych przebiegały w niezwykle radosnej i iście świątecznej atmosferze. Wszyscy wspólnie śpiewaliśmy kolędy i składaliśmy życzenia świąteczne. Po spotkaniach grup wiekowych każda klasa ze swoim wychowawcą udała się na wigilijkę.

Konkurs szachów i tenisa stołowego

2 grudnia 2006 r. zorganizowany został wspólnie z Radą Osiedla "Konkurs szachów i tenisa stołowego" dla dzieci i młodzieży dzielnicy Komorowic Śląskich. Impreza odbyła się w Gimnazjum nr 14 im. Jana Pawła II. O godz. 9:00 wystąpiła orkiestra dęta Komorowickiego Stowarzyszenia Muzycznego w głównej mierze składającej się z młodzieży Komorowic. Następnie przystąpiono do rozgrywek. Młodzież, która uzyskała najwyższe lokaty uhonorowana została pięknymi nagrodami sponsorowanymi przez:

Panią euro deputowaną Grażynę Staniszewską,
Radio Bielsko, Wydawnictwo "Pascal" i Radę Osiedla Komorowice Śląskie.

Dużym wyróżnieniem dla młodzieży było otrzymanie dyplomów z rąk pani Grażyny Staniszewskiej, która swoją osobą zaszczyciła imprezę organizowaną przez Radę Osiedla i Gimnazjum nr 14. W przygotowaniu imprezy aktywny udział wzięli nauczyciele naszego gimnazjum Pani A. Duraj, B. Pietrusiak i Pan J. Bal.

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z tego dnia.

"Karol, papież który pozostał człowiekiem"

26 października 2006 roku cała społeczność Gimnazjum nr 14 im. Jana Pawła II uczestniczyła w projekcji filmu "Karol, papież który pozostał człowiekiem". Mogliśmy jeszcze raz wspólnie przeżywać chwile związane z pontyfikatem naszego Patrona. Zobaczyliśmy Jana Pawła II w Watykanie, podczas pielgrzymek do Afryki, Ameryki Łacińskiej i Polski oraz do Indii. Autorzy szczegółowo opowiedzieli o wydarzeniach związanych z zamachem na życie Jana Pawła II. Zapoznaliśmy się z przemyśleniami i ideami głoszonymi przez Papieża oraz z jego stosunkiem do najboleśniejszych problemów schyłku XX wieku. Raz jeszcze w ciszy przeżyliśmy chwile z 2 kwietnia 2005 roku. Było to jak cofnięcie się w czasie. Patrząc na grę aktorów byliśmy z Nim jeszcze raz. Wszyscy z ogromnym wzruszeniem obejrzeliśmy scenę z ostatnich chwil życia Jana Pawła II i jego pogrzebu. Chylimy czoła przed wspaniałą grą Piotra Adamczyka, odtwórcy roli Jana Pawła II. Jest to wybitna rola i naszym zdaniem najlepiej oddała postać naszego Patrona mimo, że w tę postać wcielali się wcześniej światowej sławy aktorzy.

Dzień Papieski w Gimnazjum nr 14 im. Jana Pawła II

16 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski, który przebiegał pod hasłem "Jan Paweł II Sługa Miłosierdzia." Był to już VI Dzień Papieski obchodzony w naszym kraju. Na ten szczególny moment przygotowywaliśmy się bardzo długo i starannie. 4 października 40 osobowa grupa uczniów z opiekunami oraz z Panią Dyrektor Bogusławą Beniowską i księdzem Romanem Kanafkiem udała się na VI Pielgrzymkę Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Tam dziękowaliśmy przed tronem Królowej Polski za pontyfikat Ojca Świętego i uczestniczyliśmy we Mszy Świętej pod przewodnictwem Duszpasterza Rodziny Szkół ks. biskupa Zygmunta Zimowskiego. To wydarzenie przygotowało nas duchowo do obchodów tego wyjątkowego dnia. W szkole obejrzeliśmy spektakl "Tajemnica Przejścia według Jana Pawła II" przygotowany przez uczniów pod kierunkiem Pani mgr Barbary Pietrusiak i ks. Jacka Gracza. W gimnazjum przeprowadzono konkursy literackie i recytatorskie poświęcone Ojcu Świętemu i jego przyjaciołom.

Zdjęcia z pielgrzymki na Jasną Górę znajdziecie w naszej galerii.

Ślubowanie klas I

13 października 2006 roku w Gimnazjum nr 14 im. Jana Pawła II miała miejsce podniosła uroczystość. Tego dnia nasi koledzy z klas I złożyli uroczyste ślubowanie w obecności Pani Dyrektor Bogusławy Beniowskiej, Pana Dyrektora Grzegorza Wojtaszewskiego, Grona Pedagogicznego, Rodziców oraz starszych kolegów. Młodzież ślubowała przestrzegać najcenniejszych wartości takich jak: uczciwość, szacunek dla innych ludzi, poszanowanie wartości patriotycznych i naśladowanie w swoim działaniu naszego Patrona Jana Pawła II. Uczniowie klas I przygotowali przepiękny program artystyczny pod kierunkiem Pani Adrianny Laszczak i Pani Katarzyny Wajdzik. Tegoroczne ślubowanie naszych kolegów zbiegło się z Dniem Papieskim, który obchodzimy 16 października. Dlatego podczas akademii młodzież wysłuchała również programu artystycznego poświęconego naszemu patronowi. Cała społeczność Gimnazjum nr 14 im. Jana Pawła II w ten sposób uczciła rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Biskupa Rzymu. Pani Dyrektor Beniowska zaprosiła wszystkich na uroczystość odsłonięcia pomnika Jana Pawła II w Bielsku-Białej w dniu 14 października 2006 roku. Po zakończeniu akademii uczniowie klas pierwszych, wychowawcy oraz rodzice spotkali sie w klasach na poczęstunku. Bardzo sie cieszymy drodzy koledzy, że jesteście członkami naszej braci uczniowskiej i życzymy wam samych sukcesów. Powodzenia!!!

Rajd integracyjny klas I

29 września bieżącego roku szkolnego, klasy pierwsze naszego gimnazjum wzięły udział w Rajdzie Integracyjnym na Bielskich Błoniach. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji klas, które były niezwykle oryginalne i pomysłowe. W ramach spotkania uczniowie zmierzyli się w różnych konkurencjach i zabawach edukacyjnych, mających na celu bliższe poznanie się młodzieży, pokonanie "bariery nieśmiałości" a przede wszystkim bliższe poznanie się młodzieży, integracji w ramach grupy wiekowej klas pierwszych. Najwięcej emocji wzbudziła rywalizacja sportowa, w ramach, której rozegrano mecze: piłki siatkowej i piłki nożnej. Wszystkie poczynania młodzieży były punktowane. W ogólnej punktacji zwyciężyła klasa I C, która otrzymała nagrodę niespodziankę. Całość imprezy przebiegała w niezwykle przyjaznej i miłej atmosferze, co niewątpliwie wpłynęło na podniesienie poziomu integracji uczniów uczestniczących w rajdzie.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2006/2007

4 września 2006 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2006/2007. Wszyscy uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Komorowicach. Następnie udaliśmy się do szkoły gdzie uczestniczyliśmy w akademii. Pani Dyrektor mgr Bogusława Beniowska przyjęła do naszego grona nowych uczniów klas pierwszych. Życzymy im wszystkim samych sukcesów i czerpania wzorów z naszego patrona Jana Pawła II.